Papež: Ustvarjati vezi prijateljstva in bratstva za boljši svet

Objavljeno: 03. 05. 2021

|

Kategorije: Uredniški izbor, Vera

Papež: <strong>Ustvarjati vezi</strong> <EM>prijateljstva in bratstva</EM> za boljši svet

S papežem Frančiškom so se srečali člani Političnega bratstva Chemin Neuf. Mlade, ki pripadajo skupnosti Chemin Neuf, je spodbudil, naj se brez strahu podajo na poti bratstva in gradijo mostove med osebami in narodi. Ustvarjajo naj vezi prijateljstva in bratstva za boljši svet. Gospod namreč računa na njihovo drznost, pogum in navdušenje.

»Skupaj z vami se Gospodu zahvaljujem za delovanje njegovega Duha, ki se kaže na vaši človeški in duhovni poti v služenju skupnemu dobremu in ubogim, poti, ki jo opravljate z zavračanjem revščine in s prizadevanjem za pravičnejši in bolj bratski svet. V nebrzdanem pehanju za imetjem, kariero, častmi ali močjo, so šibki in majhni pogosto prezrti in zavrnjeni ali pa veljajo za nekoristne, ima se jih celo za odpadni material,« je dejal papež in izrazil upanje, da bi predanost in navdušenje v služenju drugim, ki ju oblikuje moč Kristusovega evangelija, mnogim osebam, zlasti mladim, povrnila okus za življenje in upanje v prihodnost.

Sklicujoč se na apostolsko spodbudo Christus vivit je izpostavil, da je »laična poklicanost predvsem dejavna ljubezen v družini in družbena ali politična ljubezen: je konkretno zavzemanje, ki izhaja iz vere za gradnjo nove družbe; je živeti sredi sveta in družbe, da bi evangelizirali njene različne vidike, spodbujali rast miru, sobivanja, pravičnosti, človekovih pravic, usmiljenja in tako širili Božje kraljestvo v svetu«. In ravno v tej dinamiki – kot je dodal – hodijo člani skupnosti Chemin Neuf »z ekumensko odprtostjo in srcem, pripravljenim sprejeti različne kulture in tradicije, da bi spremenili podobo naše družbe«.

Zbrane je spodbudil, naj se ne bojijo podati se na poti bratstva in graditi mostove med osebami in narodi v svetu, kjer se še vedno postavljajo mnogi zidovi za ustrahovanje drugih. »Z vašimi pobudami, projekti in dejavnostmi, dajete vidnost Cerkvi, ki je revna z revnimi in za revne, Cerkvi v izhodu, ki je blizu osebam v razmerah trpljenja, negotovosti, izrinjenosti na obrobje in izključenosti. Iz naše vere v Kristusa, ki je postal ubog in je vedno blizu ubogim in izključenim, izhaja skrb za celovit razvoj najbolj zapostavljenih članov družbe.«

V nadaljevanju se je sveti oče zaustavil pri ekološkem spreobrnjenju, saj se mladi bolj kot kdaj koli prej soočajo z izzivi, ki ogrožajo zdravje našega skupnega doma. »Gre za resnično ekološko spreobrnjenje, ki priznava izjemno dostojanstvo vsake osebe, njej lastno vrednost, ustvarjalnost in zmožnost iskanja in spodbujanja skupnega dobrega. To, kar trenutno doživljamo s pandemijo, nas konkretno uči, da smo vsi na istem čolnu in da lahko težave premagamo le, če sprejmemo, da bomo delali skupaj.« Pri tem je papež omenil vprašanje migrantov in njihovo sprejemanje v Evropi ter dodal, da »ko govorimo o migrantih in razseljenih osebah, se prepogosto ustavimo pri številkah. Vendar ne gre za številke, temveč za osebe! Če jih bomo srečali, jih bomo spoznali. In ko bomo spoznali njihove zgodbe, jih bomo lahko razumeli.«

Ob koncu je papež Frančišek mlade povabil, naj ostanejo trdni v svojih prepričanjih in veri: »Nikoli ne pozabite, da je Kristus živ in vas kliče, da pogumno hodite za Njim. Z Njim bodite tisti plamen, ki oživlja upanje v srcih mnogih mladih, ki so obupani, žalostni, brez perspektiv. Ustvarite vezi prijateljstva, bratske podelitve za boljši svet. Gospod računa na vašo drznost, pogum in navdušenje.«

 


Vir: Vatican News

Foto: Vatican News

Obj.: M. B.

Povej naprej.