Papež pozdravil birmance iz Genove: Naprej z molitvijo in bratstvom!

Objavljeno: 23. 05. 2022

|

Kategorije: Cerkev po svetu, Mladi

Papež pozdravil <strong>birmance iz Genove</strong>: <em>Naprej z molitvijo in bratstvom!</em>

Papež Frančišek je v soboto, 21. maja, dopoldan na trgu pred Domom svete Marte pozdravil okoli 1000 birmancev iz Genove, ki so v teh dneh na romanju v Rimu. Povabil jih je, naj dar, ki so ga prejeli, ohranjajo z molitvijo, velikodušnostjo ter medsebojnim prijateljstvom.

Na začetku se jim je opravičil za 35-minutno zamudo ter jih vprašal, kdo izmed njih je bil že pri birmi. Izrazil je svoje zadovoljstvo nad tem, da še vedno hodijo v cerkev, saj nekateri pravijo, da je birma »zakrament slovesa«. Vprašal jih je, če je res, da gredo mladi k birmi, nato pa zapusti Cerkev, na kar so odgovorili negativno.

Sveti oče je dejal, da pomembno ostati v Cerkvi, saj nam moč, ki jo prejmemo pri birmi, pomaga iti naprej: ne le v Cerkvi, ampak tudi v osebnem življenju, saj nam pomaga, da postajamo dobre osebe, dobri državljani in kristjani. Papež je pri tem spomnil na besedo »ohraniti«: »Birma je dar in dar je potrebno ohranjati, negovati. Ne smemo ga dati v predal, ampak ga ohranjati v srcu. In kako se ga ohranja?« je vprašal sveti oče. »V prvi vrsti z molitvijo. Tako, da Gospoda prosimo, naj nam da moči za pot naprej; naj ohranja moč Svetega Duha, ki smo ga prejeli. In vedno je potrebno moliti, saj je Gospod rekel: “Če boš prosil, ti bom dal.” Vendar pa mi včasih ne prosimo. Pozabimo prositi, moliti in dobro vemo, da “kdor ne joka, ne sesa,”« je papež spomnil na ligurijski pregovor. »Tako moramo moliti in vztrajati, da bi nas Gospod uslišal in ti dal moč, da greš naprej.«

Druga stvar, ki jo je papež položil na srce birmancem, pa je prijateljstvo med njimi: »V Cerkvi namreč nisem samo jaz z Bogom, ne! Smo vsi mi, v skupnosti! Ta lep izlet je ena izmed stvari, ki vam bo pomagala, da boste šli naprej. Pogum in naprej; molitev in življenje v skupnosti. Ste razumeli? [Odgovorijo: Ja.] Prav tako pa je potrebno biti velikodušni. Vsak izmed nas se mora podariti skupnosti, drugim. Pravijo, da Genovčani niso preveč velikodušni, vendar pa gre v tem primeru za velikodušnost z denarjem – pravijo, da so škrti; tudi jaz sem po očetovi strani Genovčan, tako da dobro razumem –; vendar pa moramo biti vedno velikodušni, pomagati drugim in živeti v skupnosti.«

Sveti oče je pred sklepnim blagoslovom z birmanci zmolil zdravamarijo in jih ponovno povabil, naj ne pozabijo tega izleta skupnosti, bratstva in prijateljstva. »Pojdite naprej kot bratje in sestre, kot dobri prijatelji. Želim vam lep izlet, hvala za obisk in oprostite za 35 minut!«

 


Vir: Vatican News

Foto: Vatican Media

Obj.: M. B.

Povej naprej.