Dan po vnebohodu začenjamo z binkoštno devetdnevnico

Čas od vnebohoda do binkošti je pomemben. Malo smo nanj pozabili. Po vnebohodu je Jezus začel “delati na daljavo” dejansko pa je to delo “na bližino”. Bližino pa lahko podari le Sveti Duh.
Devetdnevnica je le pot. Binkoštna devetdnevnica je od vseh najpomembnejša, saj je to molitev za to, kar je v Cerkvi najodličnejše: za darove Svetega Duha, za Svetega Duha samega. Moliti jo začnemo v petek, 30. maja, na dan po Vnebohodu. Zakaj?
Ker so po Jezusovem naročilu tako naredili naredili apostoli, in zato bomo enako storili tudi mi. Oni so se po vnebohodu zbrali skupaj Marijo, galilejskimi ženami in drugimi vernimi ter se v molitvi devet dni pripravljali na prihod Svetega Duha: »Vsi ti so enodušno vztrajali v molitvi z ženami in z Jezusovo materjo Marijo in z njegovimi brati« (Apd 1,14). S prihodom Svetega Duha se je rodila prva Cerkev in ta Cerkev se mora roditi v vsaki generaciji znova. Sveti Duh hoče vsakemu rodu izliti svoje darove, če Ga le zanje prosimo in smo nanj pripravljeni.
Kot za apostole, je tudi za nas pomembno, da smo z devetdnevnico duhovno povezani v občestvo. Tako se izognemo zankam, s katerimi nas satan želi motiti.
Tukaj je nekaj predlogov, po katerih lahko molite binkoštno devetdnevnico:
Binkostna_devetdnevnica_Darovi Sv. Duha (ExodusTV)
Binkoštna devetdnevnica _Glej luč
Binkoštna devetdnevnica _Goreči grm
Binkoštna devetdnevnica z litanijami k Sv. Duhu in slednico
Devetdnevnica k Sv. Duhu, molitvenik krške škofije
Binkoštna devetdnevnica – darovi Duha (Molitvenik_Evharistija)
Foto: wikimedia commons
Obj.: L. M.




