Veroučenci sodelujejo pri maši ob sklepu katehetskega leta

Objavljeno: 03. 06. 2026

|

Veroučenci sodelujejo pri <strong>maši</strong> ob <em>sklepu katehetskega leta</em>

Šolsko leto se izteka in z njim tudi veroučno. Katehetsko leto se na župniji sklene z nedeljsko sv. mašo. Lepo je, če pri njej v čim večji meri sodelujejo otroci, tako s petjem kot z branjem uvodov, prošenj in zahval. Spodaj objavljamo primer, kako lahko otroci sodelujejo pri tej maši.

Uvod v mašo

Danes smo se zbrali, da bomo pred Gospoda prinesli ne samo pretekli teden, temveč vse, kar nam je bilo darovanega v celotnem katehetskem, šolskem letu. Pomislimo, kaj vse se je v teh tednih od septembra do junija zgodilo dobrega, manj dobrega, težkega, zelo težkega, prijetnega, veselega. Pomislimo v teh nekaj trenutkih, za kaj se bomo danes Bogu zahvalili, za kaj bomo prosili odpuščanja in kaj polagamo v njegove roke.

Prošnje

Ko smo se začeli pripravljati na današnjo sveto mašo, smo v srcu obudili najprej zahvalo tebi, Oče, za vse, kar si nam v letošnjem pastoralnem oziroma katehetskem letu podaril. Toda ob vsaki zahvali zraste nova prošnja. Zato se, dobri Oče, k tebi obračamo s svojimi prošnjami:

1. Prosimo te, dragi Bog, za našega papeža Leona in vse naše slovenske škofe in duhovnike. Podpiraj jih pri njihovem delu in jim daj moči, da bodo zmogli uresničevati tvojo voljo.

2. Prosimo te, dragi Bog, za naše starše in stare starše. Povrni jim, kar nam naredijo dobrega, ko nas vzgajajo v poštene in odgovorne ljudi in kristjane.

3. Prosimo te, dragi Bog, za naše katehiste in katehistinje, učitelje in animatorje. Naj jim trud, ki so ga vložili v našo vzgojo, ne pomeni bremena, temveč veselje in zadovoljstvo ob dobro opravljenem delu.

4. Prosimo te, dragi Bog, za nas same, da bomo znali pridobljeno znanje, osvojena spoznanja in izkušnje dobro uporabiti v svojem življenju tako, da bomo z življenjem oznanjali, da nas imaš rad.

5. Prosimo te, dragi Bog, za vse, ki so letos umrli. Nakloni jim večno srečo pri sebi in jih sprejmi v svoje kraljestvo.

Uvod v očenaš

Kamorkoli bomo med počitnicami šli, bo šel Bog z nami. Tako bomo varni in v molitvi povezani z njim in drug z drugim. Tudi ta skupna molitev naj nas poveže z Bogom in med seboj, da bomo pripravljeni na sveto obhajilo.

Uvod v pozdrav miru

Če imamo radi Jezusa in živimo, kot nas on uči, smo vsi prijatelji. V znamenje tega prijateljstva si podajmo roke.

Zahvale po obhajilu

1. Jezus, hvala, ker si nas zbiral ob sebi.
2. Jezus, hvala za svete maše in molitve v tem veroučnem letu.
3. Jezus, hvala za starše, župnika in katehistinje, ki so nas vse leto vodili k tebi.
4. Jezus, hvala za vse sošolke in sošolke, s katerimi smo preživeli to šolsko leto.
5. Jezus, hvala, da si naš prijatelj in boš z nami tudi med počitnicami.
6. Jezus, hvala, ker nas imaš rad in nam pošiljaš svojega Duha.


Foto: Župnija Šmartno pod Šmarno goro

Obj.: L. M.

Vir: https://kateheza.nadskofija-maribor.si/

 

Povej naprej.

Radio Ognjišče - logo