Srečanje za pastoralne sodelavce je bilo čudovito!

Danes v soboto, 29. marca 2025 smo se zbrali na drugem spomladanskem izobraževanju za pastoralne sodelavce z naslovom Zasidrani v upanju, ki se ga je udeležilo preko 160 pastoralnih sodelavcev iz drugega in tretjega arhidiakonata Nadškofije Ljubljana.
V soboto, 15. marca je bilo prvo izobraževanje za prvi in četrti arhidiakonat, ki je bilo prav tako izjemno dobro obiskano, skupaj se je v obeh terminih srečalo blizu 400 pastoralnih sodelavcev iz vse škofije.
V prvem delu smo se zbrali v cerkvi Zavoda sv. Stanislava, kjer smo ob izpostavljenem Najsvetejšem zakramentu zapeli litanije Matere Božje in prejeli blagoslov. Srečanje smo nadaljevali v dvorani Matije Tomca, kjer nas je sprva nagovoril nadškof Stanislav Zore, za njim pa je o svetem letu in predvsem o odpustkih spregovoril dr. Gregor Rogelj.
Slastni rogljički in kavica so nas med odmorom okrepčali ter nas spremljali pri sproščenem klepetu, za tem pa so sledile delavnice po poslanstvih: za pevce, katehistinje, izredne delivce obhajila, krasilke, Karitas in Young Caritas, zakristane, ključarje/gospodarski svet, bralce Božje besede, za tiste, ki skrbijo za cerkveno perilo ter letos na novo uvedena delavnica »Spletni mediji« za administratorje župnijskih spletnih strani in socialnih medijev.
Vsako delavnico so vodili strokovno podkovani izvajalci, ki vsakokrat z veseljem delijo svoje znanje in izkušnje ter opogumijo in opolnomočijo pastoralne sodelavce iz vseh župnij, da z novim vetrom v jadra lahko naprej plujejo v svojih pastoralnih udejstvovanjih.
Omeniti velja tudi mnoge moderatorje, ki so naši prostovoljni sodelavci in z veseljem darujejo svoj čas, energijo, tudi izkušnje in nam s svojo prisotnostjo in idejami pomagajo pri izvedbi naših srečanj.
Srečanje smo sklenili s podelitvijo aranžmajev, ki so nastali pri delavnici s krasilkami, zapeli smo himno Svetega leta ter se z Božjim blagoslovom odpravili na skupno kosilo, potem pa domov, kamor smo odšli veseli in zadovoljni, da smo se srečali in preživeli lepo sobotno dopoldne v družbi podobno mislečih in podobno zagnanih pastoralnih sodelavcev. Jeseni pa ponovimo in vabimo, da se nam pridruži še kdo!
Več utripa z dogodkov si lahko ogledate na Instagram in Facebook strani Pastoralne službe Nadškofije Ljubljana.
pripravila: Neža Novak
foto: NN




